• Wybieramy okna dla lokalu mieszkalnego

  Nabycie nowego mieszkania albo konstrukcja budynku mieszkalnego zawsze wiąże się z instalacją nowych okien. Z kolei zakup mieszkania lub budynku mieszkalnego, to najczęściej wymiana już istniejących.

  okno budynek
  Często twierdzi się, że selekcja|wybranie|wybór} okien na ogół sprowadza się do wybrania stolarki okiennej i barwy. To jednakże nieprawda, obecnie warto zapoznać się z atrybutami technicznymi takich okien przed ich doborem.

  Jakie parametry określają jakość okna?

  W wyborze okna warto uwzględnić współczynnik przenikania ciepła. Jest on podawany dla każdego z modeli podstawowych okien. Okna, które posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1.0 W/m2 są określane jako energooszczędne i takowymi warto się zaciekawić. Kolejnymi atrybutami są wodoszczelność i odporność na obciążenia wywołane podmuchami wiatru, tym aspektem powinny interesować się jednostki planujące rezydować na wyższych kondygnacjach. Szczególnie wodoszczelność wytycza w jakims stopniu solidne jest okno. Kolejny atrybut to współczynnik przenikania energii ze słońca. Jest obrazowany w procentach i jest ważny przeważnie zimą. Bo większy atrybut to lepsze ogrzewanie schronienia zimą z zastosowaniem energii ze słońca. Kolejny ważny atrybut to współczynnik przenikania światła, jeżeli jest niższy od 70% to marnie. Im większy aspekt tym przejrzyściej w lokalu, mniej wyda się na oświetlenie. I na zakończenie jeszcze jeden ważny aspekt, jakim jest współczynnik wyciszania hałasu. Zwykle okna posiadają ten współczynnik na poziomie 30-35 dB i jest on satysfakcjonujący.
  okno wieżowiec

  Czy konieczna jest wentylacja?

  Z reguły taka wentylacja w oknach jest realizowana przez nawiewniki. Czy warto się na to zdecydować? Jak najbardziej tak, gdyż zapewnia to prawidłową wentylację lokalu. Bez owego okna się pocą, gdyż na szybie ukaże się wilgoć, co może nawet koszmarnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców lokalu.

  Selekcja stolarki
  Jeśli mieszkamy w domu bądź budujemy dom możemy wybrać swobodnie z bogactwa ofert firm. Wolno skontrolować ofertę na www https://www.oknaoptimus.eu/ z Gdyni i selekcjonować do woli. Jeśli jednak zmieniamy okna w blokowisku już tak super nie jest. Wybór stolarki nie może burzyć konceptu kompletnego budynku i może owocować nawet karami pieniężnymi. Dla wielu to dowód i sygnalizuje to, że dom jest lepszą alternatywa niż mieszkanie w bloku.
  okno

  Tagi: ,

Comments are closed.