• Pływająca podłoga z korka

  Dom jest miejscem, w którym wypoczywamy, dlatego musimy czuć się w nim komfortowo. Nie wystarczy wybrać wygodne meble, czy ścienne dekoracje. Bardzo ważna jest też podłoga. W końcu to powierzchnia, która jest nieustannie użytkowana. Ważne jest zatem, by była ciepła i trwała. Jednak musi się też dobrze prezentować, ponieważ ma duży udział w wystroju wnętrza naszego domu.
  czarny romb

  Zalety podłogi z korka

  Podłoga wykonana z korka jest nieocenionym luksusem. Decydując się na taką inwestycję, bardzo szybko zauważymy jej ogromne zalety. Podłoga korkowa jest przede wszystkim ciepła i bardzo przyjemna w dotyku. Chodzenie po niej na boso to czysta przyjemność. Kolejną zaletą podłogi z korka jest wysoka odporność na ścieranie. Dzięki temu podłoga jest trwała i służy nam przez wiele lat. Na dodatek korek jest odporny na wilgoć, wodę i zabrudzenia.

  Panele korkowe to nie wszystko – inne materiały korkowe na podłogę

  Ciepła i klimatyczna podłoga korkowa nie musi być wykonana wyłącznie z paneli. Doskonale sprawdzą się także arkusze korkowe oraz rolki korkowe. Montaż podłogi jest tak prosty, że z łatwością wykonamy ją samodzielnie. Niektórzy wykorzystują także korek samoprzylepny np. w celu „odświeżenia” fragmentu zniszczonej podłogi.
  Podłoga z korka, jak każdy inny rodzaj podłogi, wymaga także odpowiedniego wykończenia. W tym przypadku świetnie sprawdzą się elastyczne, bardzo oryginalne listwy korkowe. Dzięki nim nasza podłoga będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Wszystkie materiały potrzebne do wykonania podłogi z korka znajdziecie tutaj: https://korkrollen.de/.
  kork

  Korek pod podłogę?

  Tak, to kolejne świetne zastosowanie tego surowca! Co w tym takiego niezwykłego? Otóż korek jest doskonałym materiałem izolacyjnym oraz posiada niezwykłe właściwości wyciszające. Z tego względu m.in. arkusze korkowe i rolki korkowe często wykorzystywane są jako podkład pod podłogę. Dzięki temu jest ona ciepła, a wszelkie odgłosy są skutecznie wyciszone.
  Korek nieustannie wpisuje się w nasze codzienne życie. W dodatku jego naturalność mocno działa na korzyść tego surowca. Życie w zgodzie z naturą ciągle pozostaje na topie, dlatego korek jest produktem pożądanym. Tak więc prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody.

Comments are closed.