• Nadmorskie Sarbinowo

    W Polsce znajduje się bardzo wiele miejscowości, które są warte odwiedzenia. Jedne to wielkie, rozbudowane miasta, łączące w sobie historyczne zabytki i nowoczesność, a pozostałe to małe miejscowości, mające w głównej mierze charakter wypoczynkowy. W uzależnieniu więc od tego, jaki klimat nam odpowiada na taką też miejscowość się decydujemy w swoich wakacyjnych doborach. Jeśli zdecydowanie bardziej interesuje nas odcięcie się od miejskiego szumu, jednym z pomysłów jest udanie się na północ tego kraju.

    Chodzi przede wszystkim o województwo zachodniopomorskie, gdzie ulokowanych jest kilka wyjątkowo urokliwych miejscowości nadmorskich. Ciekawszą z nich jest Sarbinowo. Znajduje się ona w powiecie koszalińskim i należy do gminy Mielno. Jest to mała wieś, którą zamieszkuje zaledwie pół tysiąca ludzi. Jeśli chodzi o historię tego miejsca, to pierwsze wzmianki o nim pochodzą z początku XIV wieku. W I połowie XX wieku, z racji tego, że miejscowość była położona niecałe 2 kilometry od morza, wzdłuż plaży należało postawić kamienno-betonowy mur. Jego zadaniem było zapobieganie przekrycia wsi przez Bałtyk. Sarbinowo jest z pewnością obszarem czysto letniskowym. Życie ukazuje się tu razem z początkiem sezonu, a poza nim jest to bardzo spokojna okolica. Ponad niezwykłymi plażami i szeroką bazą noclegową, można tu natrafić na parę zabytkowych budynków. Przykładowym z nich jest powstały w połowie XIX wieku kościół.

    Posiada on sporą wieżę na planie ośmiokąta, jak również wielobarwne witraże. W miejscowości tej można także dostrzec starą chałupę z początku XIX wieku. Jest tona zbudowana z drewna dębowego, a jej dach tworzy trzcina. Jest to typowa wąskofrontowa chałupa rybaka. Są to rzeczywiście obiekty, które można tutaj zwiedzić, w trakcie jednego ze spacerów po okolicy. Kiedy, jako cel wyprawy wybierze się Sarbinowo trzeba wiedzieć, że można wtedy liczyć nie wyłącznie na uroki tej jednej wsi. W bliskim sąsiedztwie usytuowane są także Chłopy, ciekawa wioska rybacka lub też Mielno, będące siedzibą gminy. Jeśli zatem chcemy pozwiedzać coś więcej, nie będzie z tym większego kłopotu.
    Poszukując ofert na wczasy zobacz stronę Sarbinowo noclegi. Zapraszamy na wypoczynek nad morzem.

Leave a comment