• Jeśli studia wyższe to tylko i wyłącznie w krajach brytyjskich?!

  Możesz bez problemu uczynić realnymi swoje marzenia. Wystarczy, że posłużysz się frazą studia w Wielkiej Brytanii. Studia zagraniczne zawsze były świetną inwestycją co do przyszłości i wiązały się z prestiżem, na dużą skalę. Zwłaszcza w takim miejscu na ziemi jak Wyspy Brytyjskie gdzie znajdziemy praktycznie najlepszego typu uniwersytety w globalnej skali. Jeśli chcesz podjąć studia w UK po pierwsze musisz wszystko sobie dobrze przemyśleć i przygotować się na całą serię procedur. Pewna jest jedna kwestia – Twój wysiłek się opłaci.

  Rekrutacyjny świat procesów na studia w Anglii rządzi się oczywiście swoimi prawami, podobnie zresztą jak u nas, dlatego składając podanie o przyjęcie musi wykonać kilka kroków w ściśle określonej kolejności. Poniżej je przedstawiamy.

  Wybór kierunku
  Może to być oczywiste, ale zanim zaczniesz cokolwiek planować musisz przede wszystkim precyzyjnie wybrać swój kierunek działania, ponieważ również od niego samego mogą zależeć określone wymagania.

  Referencje
  W wielu przypadkach, dla drzwi brytyjskich uczelni będą Ci potrzebne referencje, choćby od nauczycieli.

  Podanie
  Wypełnienie niezbędnego podania odbywa się przez elektryczny formularz w systemie UCAS
  Zostaje potem samo oczekiwanie
  Rzecz jasna, na odpowiedź uczelni. Jeśli nie uda Ci się dostać masz jeszcze szanse w lipcu i sierpniu, ale wówczas potrzebny jest bezpośredni kontakt z uczelnią.

  Uwaga
  Rekrutacja na studia wyższe w Wielkiej Brytanii zaczyna się rok wcześniej, z dużym wyprzedzeniem, czyli inaczej mówiąc jeśli studia chcemy zacząć we wrześniu 2016 roku papiery powinniśmy składać do września 2015. Niektóre z uczelni mają różne terminarze co do aplikacji. 14 sierpnia rozpoczyna się tzw. clearing a więc proces polowania na różne miejsca zwolnione przez brytyjskich maturzystów.
  Ubiegać się o przyjęcie możemy na własną rękę lub ze wsparciem i udziałem organizacji stworzonych do tego celu. To oczywiście kosztuje, ale daje pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, wszystkie papiery będą w porządku, a Ty nie przegapisz kompletnie żadnej szansy. Do odważnych świat należy. Powodzenia połamania długopisów i nóg.

Comments are closed.