• Bogate i nierzadko oszałamiające zastosowania płyt z korka

  Korek jest nieprzeciętnym surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego. Jest nieprzepuszczalny dla wody, lekki, elastyczny i ogniotrwały.

  Korek jest banalny w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest uważany za przyjazny środowisku. Z uwagi na własne okazałe cechy i zastosowanie, jest idealny w wielu domenach życia. Korek praktycznie nie robi się starszy i nie traci właściwości. Z korka realizowanych jest multum produktów takowych jak:

    • korkowe tablice
    • deski wykonane z korka
    • panele wykonane korkowe
    • materiały wykonane z korka
    • korkowa galanteria
    • płyty wykonane z korka

    Płyty korkowe to moduły, które najczęściej umieszczane są w środku budynków jako element wykończeniowy, aby umożliwić jak najlepsze działanie wszelkim pokojom.

    Korek jest świetnym produktem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na utrzymanie właściwej temperatury, a także obniżenie poziomu gwaru. Płyta korkowa umożliwia także wyrównanie ścian i posadzek, a z racji wysokiej elastyczności korka, płyty idzie później dowolnie obrabiać. Asortyment płyt korkowych jest niesłychanie urozmaicony. Różne wymiary i szerokości płyt korkowych..

    Różnorakie rodzaje płyt – odmienne przeznaczenia

    Płyty drobnoziarniste są idealnym produktem do grawerowania, wykrawania, a także druku. Równa powierzchnia korka i giętkość, a także nieprzeciętna trwałość na kruszenie sprawia, że płyty znajdą idealne wykorzystanie do produkcji podkładek technologicznych (okładzin do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki reklamowe pod kubki, breloczki), czy w branży obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek doskonale łączy się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty średnioziarniste kapitalnie sprawdzą się jako samodzielne tablice informacyjne, idzie je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a także miejsc do ogłoszeń, do których przytkniemy przeróżnego typu reklamy lub informacje. Mogą być stosowane także w stolarce okiennej i meblach, a także modelach. Płyty zgrubym ziarnem są perfekcyjną izolacją hałasu i termoizolacją. Eliminują niechciane tony i dotkliwy gwar. Gigantyczna gęstość towaru to trwałość i odporność przez wiele lat. Płyty korkowe są niezwykle łatwe w obróbce, nie „piją” wody, są odporne na rozciąganie i mają kolosalny stopień tarcia. Doskonale sprawdzą się do dekoracji (idzie je malować), wyrobu czynników zdobniczych i wykończeniowych.

  Tagi: ,

Comments are closed.